• Smacznie, zdrowo i kolorowo w klasie 2a🫑🥕🍅

Tym razem w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz innowacji pedagogicznej „Zdrowe ciało + zdrowy duch = zdrowy uczeń” uczniowie klasy 2a przekonali się, że jeść zdrowo to to samo, co jeść smacznie. Najpierw za pomocą zmysłów odgadywaliśmy nazwy owoców i warzyw. Następnie rozdzielaliśmy wymieszane owoce i warzywa na dwa zbiory, potem aby było nieco trudniej, poprosiłam dzieci o rozdzielenie owoców na te rosnące na drzewach i krzewy owocowe, a warzywa na te, które rosną pod ziemią, nad ziemią i na krzaczkach. Śmiało można powiedzieć, że nauka przez doświadczenie nie poszła w las, dzieci wiele zapamiętały z lekcji.

Tworzyliśmy również w grupach komiksy „Warzywa i owoce kontra słodycze”. Tutaj dzieci wykazały się zdobytą wiedzą oraz ogromną kreatywnością, pomysłowością. Na podstawie doświadczeń oraz materiałów przygotowanych przez nauczyciela i przyniesionych przez dzieci, odczytywaliśmy, jakie składniki - witaminy zawierają poszczególne owoce i warzywa i po co są one nam tak potrzebne. Odbył się pokaz i omówienie piramidy zdrowego żywienia, wiemy gdzie znajdują się na niej owoce i warzywa. Mocno zachęcałam uczniów do jedzenia owoców i warzyw. Nasz cykl zajęć podsumowaliśmy wykonaniem i spożyciem sałatki owocowej. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!