• 6a, 7a, 7b w Planetarium Śląskim

Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu?  Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Na te i wiele innych pytań otrzymaliśmy odpowiedź podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Klasy: 6a, 7a i 7b 4 listopada wybrały się do Parku Śląskiego, spacerując mogliśmy podziwiać zielone serce Śląska, jego walory w tym Ogród Japoński, Duży Krąg Taneczny, Stadion Śląski, Ogród Różany oraz wiele innych atrakcji tego miejsca. Największe wrażenie zrobiło jednak odnowione Planetarum. Wszyscy wiemy, że warto tu wrócić, aby poszerzyć swoją wiedzę  z zakresu sejsmologii, meteorologii i astronomii.

Grażyna Fuss,

Alicja Maciąg,

Agnieszka Filbier

• Eliminacje rejonowe turnieju Futsal Gram

3 listopada w Kompleksie Sportowym „Michał” zostały rozegrane eliminacje rejonowe turnieju Futsal Gram. Naszą szkolę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:Angelika G., Julia G.,Oliwia H., Jessica M., Paulina D., Sabrina K., Oliwia W. oraz Zuzanna P.

Dziewczęta rozegrały dwa mecze z sp 6 i z sp 4 zajmując II miejsce.

Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Nicolas M., Oskar M., Tomasz K., Kordian Ł., Szymon O., Marcel K. oraz Julian R. W grupie eliminacyjnej chłopcy rozegrali dwa mecze z sp 16 wygrywając 5:1 i z sp 8 wygrywając 4:1. W półfinale rozegraliśmy mecz z Arkoną wygrywając 3:1.

W finale rozegraliśmy kolejny mecz z sp 8. Tym razem przegraliśmy wynikiem 3:0, ostatecznie zajmując II miejsce w turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju został NICOLAS M.!!! Serdecznie gratulacje dla wszystkich zawodników!!!