• Asy Internetu - uczniowie klasy 3a

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach online,realizowanych w ramach konferencji Asy Internetu. Podczas zajęć ODWAGA PANA L. tworzyliśmy wspólny przepis na odwagę,w którym głównymi składnikami była mama,tata,pani w szkole. Doprawialismy to szczyptą przytulasów,całusów. Drugie zajęcia BĄDŹ JAK RYSZARD,BĄDŹ ROZSĄDNY bardziej nam przypadły do gustu. Po stworzeniu herbu odwagi,w którym główna rolę odgrywały miłość, mądrość, właściwy kierunek,przyszedł czas na zabawę. Z kartki złożyliśmy zabawę piekło-niebo,którą w dowolny sposób ozdobiliśmy. Ale my się lubimy uczyć,bawiąc się przy tym wyśmienicie!!

• Klasa 2a w świecie ożywionej garderoby!

Uczniowie klasy 2a omawiali w ostatnim czasie lekturę autorstwa Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” i sprawiło im to wielką przyjemność. Jak się okazało przygody skarpetek, które to wyruszają w świat, by pomagać innym, czy też zrobić karierę, są interesujące i bardzo wciągające. Podsumowaniem zajęć z lekturą było stworzenie przez uczniów jednej z dziesięciu skarpetek i jej prezentacja. Uczniowie opowiadali o tym, co ich bohaterowie lubią, a czego nie, skąd pochodzą oraz co im się ostatnio przytrafiło. Dzieci wypowiadały się w pierwszej osobie, wcielały się w swojego bohatera. Na prezentację każda skarpetka miała określony czas. Wyszło świetnie! A oto efekty naszej pracy.