• "Nie zmarnuj swojego życia" - prelekcja dla klas ósmych

W dniu dziejszym klasy 8 miały okazję uczestniczyć w prelekcji "Nie zmarnuj swojego życia" prowadzonej przez warszawskich raperów Łukasza Bęś pseudonim Bęsiu i Jonatana Blank pseudonim DJ Yonas. Raperzy przekazują profilaktykę w przesłaniu, we własnych historiach walki z nałogami oraz w swojej hip-hopowej twórczości muzycznej. Celem spotkania było uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmianą postawy, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, przedstawienie uniwersalnych wartości oraz profilaktyka uzależnień.

Było bardzo pozytywnie. Pamiętajcie wyboru dokonujecie Wy, nie zmarnujcie swojego życia !

• MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

Po raz dwudziesty drugi nasza szkoła we współpracy z SP 4 organizowała to przedsięwzięcie. Laureaci konkursów szkolnych zaprezentowali się 11 kwietnia zacięcie ze sobą rywalizując, jak zwykle mistrzowsko interpretowali poezję dziecięcą pod hasłem "Z przyrodą za pan brat". Wykonawcy postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Gratulujemy wszystkim uczestnikom , byliście wspaniali. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi Rafałowi Piechowi za ufundowanie nagród książkowych . Za laureatów trzymamy mocno kciuki 20 kwietnia, kiedy to w Gliwicach odbędzie się konkurs regionalny.

KLASY I

1miejsce: Monika Jagłowska SP 4.

2miejsce: Marta Lisieńska SP 8.

3 miejsce : Wojciech Filbier SP 11.

Wyróżnienie: Filip Klyszcz SP 13.

KLASY II

1 miejsce: Amelia Pache SP 4.

2 miejsce: Agata Brodzińska SP8.

3 miejsce: Filip Wojtulski SP 13.

Wyróżnienie: Antonina Bełz SP11.

KLASY III.

1miejsce: Ksawery Nos SP 4.

2miejsce: Hanna Maciejewska SP13.

3miejsce: Faustyna Bebłot SP"Katolik".

Wyróżnienie: Agata Fuss SP11.

Wielkie brawa dla dzieci i gratulacje dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu .

Organizatorzy konkursu:
            Marzena Ziaja, Anna Zogata-Bochenek, Maria Basińska