• Wycieczka starszych klas do Warszawy

11 grudnia uczniowie klas 7a, 8a, 8b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjechaliśmy już o 5.30, aby stawić się w Centrum Nauki Kopernik o 10.30 i móc wykonywać wiele ciekawych doświadczeń. Wielość poruszanej tematyki z różnych dziedzin nauki pozwoliła każdemu z uczniów znaleźć coś ciekawego dla siebie. Następnie warszawskim metrem udaliśmy się na Stadion PGE, tam ścieżką piłkarza zwiedziliśmy wszystkie jego zakamarki i dowiedzieliśmy się wielu ploteczek o gwiazdach. Czy wiecie, że podczas koncertu Beyoncé w jej garderobie wszystko było czerwone, a dla zespołu Coldplay powstał las tropikalny? Gdy już się ściemniało, nasza Pani Przewodnik zabrała nas na spacer po starym mieście, wzdłuż Barbakanu, widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę w niesamowitym otoczeniu świątecznych iluminacji. To był dzień pełen wrażeń, długo nie zapomnimy tej wycieczki. Miłe również było usłyszeć wiele pochwał na temat naszych uczniów, my również dołączamy się i potwierdzamy, że wasza postawa i zachowanie nam też się podobały.

A.Maciąg, G.Fuss, J.Popczyk, A.Filbier

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W życiu każdego nowoprzyjętego przedszkolaka uroczystość pasowania to bardzo ważne wydarzenie.

8 grudnia dzieci z grupy „Wiewiórki” ślubowały w obecności zaproszonych gości oraz przedstawiły krótki program artystyczny: wiersze, tańce i piosenki. Był to ich pierwszy występ na wielkiej scenie przed publicznością. Gromkie brawa oznaczały, że zaprezentowały się wspaniale. Na znak i pamiątkę przyjęcia do społeczności przedszkolnej każdy nowy przedszkolak otrzymał dyplom i upominek.

Teraz każdy z nich z dumą może powiedzieć: jestem przedszkolakiem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w pasowaniu.